ورود الگوریتم موبایل گدون یک سری قوانین تازه برای تولید محتوا بوجود آمد. زیرا در گذشته وبمستران فقط برای مانیتور های رو میزی تولید محتوا می کردند و اهمیتی به سایز مانیتور نمی دادند اما اکنون شما دیگر نمی توانید مانند گذشته به تولید محتوا بپردازید و چه بخواهید و چه نخواهید باید این قوانین جدید را رعایت کنید.

فرض کنید تمامی آب موجود در پارچی را می خواهید درون یک لیوان بریزید مسلما تمامی آب درون لیوان جا نمی شود!

مشکل درج تصاویر در پست ها

از این به بعد باید توجه داشته باشید از در پست های خود از تصاویر ریز و کوچک استفاده نکنید  زیرا کاربری که از موبایل استفاده میکند دیگر نمی تواند پیغام شما را درک کند. و شاید مضمون اشتباه برداشت کند.

مشکل پخش ویدئو ها

خوب تقریبا همه میدانند که بسیاری از گوشی از فرمت فلش پشتیبانی نمیکند و بر اساس الگوریتم موبایل گدون نباید در سایت ها از فرمت فلش استفاده گردد. حتی اگر مشکل فرمت را برطرف سازید بعد از آن باید با مشکل اندازه و نحوه نمایش در موبایل ها سر و کله بزنید.

مشکل پاراگراف ها

در صفحه نمایش مانیتور ها هر پاراگراف شامل 2 تا 3 خط میشود اما همان پاراگراف در موبایل تبدیل به 10 تا 20 خط می شود.

مشکل تیتر ها

همانند موردی که در بالا ذکر شد باید عنوان ها و تیتر ها را کوتاه تر انتخاب کنیم تا تیتر و عنوان چند خطی نداشته باشیم.

مختصر بنویسید

 حتما شما هم در زمان نوشتن پیامک از کلمات کوتاه و مختصر استفاده میکنید. توجه داشته باشید که اگر کاربران شما بیشتر از طریق موبایل وارد سایت شما میشود بهتر است از این مختصر نویسی ها در تولید محتوا سایت خود استفاده نمایید. در غیر این صورت متن بیش از حد طولانی می شود و کاربر را خسته می کند.